všímavá hravost

Jak objevit v životě více radosti, odvahy, tvořivosti a laskavosti.

Kdy jste naposledy zvládli nějakou situaci hravě?

Hravě nemusí znamenat jen snadně. Může to být i náročné a zároveň zajímavé a objevné. Dokonce, i když se Vám nepodaří dosáhnout Vaše cíle.

Rádi bychom Vám nabídli možnost hrát si spolu s ostatními a společně zkoumat, kde ve Vašem životě hravost chybí a jak si ji začít znovu užívat.


Jaké typy hravosti si budeme užívat? Většinou si budeme hrát ve skupině a zapojíme tělo i mysl. Půjde nám o to, něco společně vytvořit a ne vyhrát nad druhými. (Ne, nebudeme hrát šachy, karty ani fotbal.) 

Občas budeme pracovat ve dvojicích a někdy i sami se sebou. Inspirace čerpáme z intuitivní pedagogiky, divadelní a kontaktní improvizace, všímavých her a ze života ) Kromě hraní věnujeme dostatek času také sdílení, otázkám a vzájemné inspiraci.

Vše bude dobrovolné. Když se někdy nebudete chtít připojit, bude to úplně v pořádku. Součástí hravosti je i schopnost pečovat o své hranice.

o lektorech

Kurz povedou lektoři mindfulness Jan Burian, Ph.D.  a Matyáš Grimmich. Pro více informací o Honzovi najdete po rozkliknutí obrázku.

Co vše vám může hravost do života přinést?

Radost a uvolnění.

Porozumění a blízkost s druhými lidmi.

Oživení a tvořivost.

Sebepoznání (Na co si troufnu? Kde jsou mé hranice?)

Více všímavosti (mindfulness) a laskavosti.

Více se odvázat a užívat si hru s dětmi.

Mindfulness a sebelaskavost

vědecky podložené kvality psychického rozkvětu

Mindfulness (všímavost) je schopnost plně prožívat přítomný okamžik a s nadhledem i se zájmem objevovat, co se v něm odehrává. Mindfulness bylo společně se sebelaskavostí vědeckými studiemi opakovaně prokázano jako účinná cesta pro zvládání stresu a nejistoty, prevenci vyhoření, posílení pracovní angažovanosti a motivace, zlepšení soustředění, psychické odolnosti i pocitu osobního štěstí.

Místo konání a termíny

Centrum Lotus, Dlouhá 2, kousek od Staroměstského náměstí

Kurz zahrnuje 7 pravidelných setkání od 21. 11. 2023 do 16. 12. 2024 (s výjimkou 2 víkendů kolem vánoc) vždy v úterý ráno 9:00 – 11:30.

Cena kurzu a přihlášení

ZÁKLADNÍ KURZOVNÉ: 3 900 Kč

ZLEVNĚNÉ* KURZOVNÉ: 2 900 Kč 

*Zlevněné kurzovné se vztahuje na studenty, důchodce, matky samoživitelky nebo jiné lidi, kteří se cítí být v nepříznivé finanční situaci.

Kurz si organizuje lektor sám, akci tedy přímo nepořádáme pod hlavičkou Mindfulness Clubu. Kurz i lektor je však námi prověřený a vřele vám doporučujeme účast v něm.

další doporučené akce

roční výcvik

2023-10-11 | IMAGO: Transformační cyklus

Srdečně Vás zveme do ročního seberozvojového výcviku. Právě otevíráme 6. ročník. Opět přijmeme 12 účastníků, abychom je podpořili na jejich jedinečné cestě. Pokud to s osobnostním růstem myslíte vážně, jsme tady pro vás.