meditační Nahrávky

Meditace mindfulness a laskavosti

Vítejte v sekci nahrávek. Na této stránce najdete nahrávky základních praxí mindfulness (všímavosti) a laskavosti, které vám pomohou lépe zvládat stres, posílit psychické i fyzické zdraví a cítit více pohody a bdělosti v každodenních situacích.

Meditace chvilka pro sebe

Tato meditace je základní praxí mindfulness (všímavosti)

Jedná se o jednoduchou praxi o délce 4-8 minut, během které si rozvinete všímavost k tělu, pocitům, myšlenkám, dechu a někdy i okolním zvukům

Vyzkoušejte si různé verze meditací od Jana Buriana, Marka Vicha  a Roberta Kučery.

Meditace Body-scan

Body-scan“vám pomůže lépe vnímat tělo, všímat si jeho jednotlivých částí a přirozeně uvolnit napětí a stres v něm nahroměděný. Pro řadu lidí je tato praxe účinnou cestou jak zkvalitnit svůj spánek.

Praxe trvá 10-25 minut, můžete si provádět v sedě i v leže dle potřeby.

Vyzkoušejte si různé verze meditací od Jana Buriana, Roberta Kučery a Marka Vicha.

 

Meditace Rekapitulace

Meditace rekapitulace rekapitulace vám pomůže  reflektovat uplynulé období a díky tomu zakončit svůj den s větším klidem a lehkostí 🍀 Pravidelné praktikování této meditace také zlepšuje paměť 🙏 Praxe trvá 12 minut.

Meditací provází Marek Vich.

meditace Dechu

Meditace dechu vám pomůže hlouběji se ponořit do přítomného okamžiku skrze vědomé dýchání. Pokud máte rádi delší jednoduché meditace, tato praxe by vám mohla vyhovovat. Praxe trvá 20 minut.

Meditací provází Marek Vich.

Meditace sebelaskavosti (přátelství k sobě)

Velmi důležitá praxe zaměřená na rozvoj přátelského, milujícího a podpůrného postoje vůči sobě. Pomůže vám najít oporu, bezpečí a štěstí v sobě. První z nahrávek je tradičnější verzí, která je více zaměřena na rozvoj přátelskosti a podpory vůči sobě. Druhá nahrávka je zaměřena na péči v vnitřní dítě. Třetí nahrávka se zaměřuje na propojení péče o vnitřní dítě a rozvoje bezpříčinné radosti v nás.

Meditacemi provází Marek Vich.

Meditace Laskavosti (přátelství k druhým)

Meditační praxe, která je nejvíce orientována na druhé lidi. Zaměřuje se na rozvoj přátelského, milujícího a podpůrného postoje vůči druhým lidem. První 3 meditace jsou typickým formátem této praxe, další 3 meditace jsou tematicky

Meditacemi provází Jan Burian a Marek Vich.

Relaxace pro zvládání úzkosti a strachu

Tyto relaxační meditace vám pomohou uvolnit se od strachu, úzkosti a obav. Jsou doprovázeny relaxační hudbou a příjemným hlasem Míši Cmíralové.

Jóga nidra pro lepší spánek

Velmi účinná praxe pro uvolnění těla a lepší spánek.

Meditací provází Jana Kyriakou.

Meditace pro zvládání krizových situací.

Tematicky zaměřené meditace pro zvládání krizových situací a rozvoj klidu a míru v nás

Meditacemi provází Marek Vich.

Staňte se členem naší komunity

Získejte přístup k dalším meditacím a Rozvíjejte mindfulness a laskavost s lidmi na podobné vlně

Zveme vás do naší komunity lidí, kteří aktivně  Nabízíme vám podporu na vaší cestě rozvoje mindfulness a laskavosti. Ať už máte zájem lépe zvládat stres či emoce, podpořit své zdraví a nebo cítit v životě více klidu a svobody a nebo jen chcete být v kontaktu s lidi, kteří se zajímají o vědomý styl života – naše komunita vás v tom podpoří.