Petr 'Pepa' Pavel

Lektor zbavování ostychu

Přes dvacet let se živím jako programátor na volné noze, poslední roky navíc jako lektor / mentor / kouč. 

Po experimentu s extroverzí jsem se přesunul od programování strojů k lidem. Práce s emocemi, osvojování návyků, směrování pozornosti. Od mala nesmělý, zalezlý za počítačem, záviděl jsem extrovertům jejich bezprostřednost. Když mi došlo, že si můžu zvolit, jaký jsem, rozhodl jsem se ostychu metodicky zbavit. Na začátku to drhlo. Připadal jsem si jako šílenec. Trapnej, trapnej, trapnej. Pak mi do cesty přišla zásadní přednáška na TEDu a od té doby to začala být hra. Už mi nevadí telefonování, nebojím se kohokoliv oslovit. Vedu kurzy, moderoval jsem konferenci. Nebojím se být sám sebou před cizími i blízkými lidmi. Být upřímný. 

Psychologii a seberozvoji se věnuji už dlouho. Přečetl jsem řadu knih a jiných materiálů k různým terapeutickým formám (John Whitmore, Eric Berne, Irvin D. Yalom, Eric Berne), sebelaskavosti (Marek Herman), zranitelnosti (Brené Brown), metodám osvojování návyků a budování identity (Jordan Peterson, Petr Ludwig, Jake Lodwick).

Tři roky jsem trénoval divadelní improvizaci v různých skupinách a kurzech, semestr na DAMU předmětu Dialogické jednání. Mám za sebou řadu workshopů k sebepoznávání, otevřenosti a intimitě (hlavně Jan Komeda).

Živím se mentorováním programátorů, vychovávám dvě dospívající dcery.

Titul Ing. jsem získal na VŠE s hlavní specializací IT a vedlejší v oboru psychologie a sociologie v řízení firmy.

Vyzkoušejte si meditaci s petrem

nejbližší akce s petrem