2024-12-10 | Otevřený workshop mindfulness ve vztazích (RMT) | Vstupné dobrovolné
Chcete se naučit lépe zvládat stres a emoce ve vztazích a v komunikaci? Zveme Vás do osmitýdenního kurzu Relational Mindfulness Training (RMT).
Sebelaskavost (angl. self-compassion / self-kindness) je schopnost přistupovat sám / a k sobě s větší laskavostí, trpělivostí a důvěrou. Pomocí sebelaskavosti v sobě rozvíjíme přátelskou a pečující část, díky které vneseme do našeho života více bezpečí, síly i klidu. Díky tomu se pro nás stanou naše každodenní výzvy doma i v práci podstatně snesitelnější.
Desítky vědeckých studií ukazují, že rozvoj sebelaskavosti pomáhá rozvinout zdravé sebevědomí, efektivněji zvládat každodenní úkoly i situace a cítit ve svém životě více pohody a klidu. Sebelaskavost je alternativou k přehnané sebekritičnosti, která nevede k lepším pracovním výsledkům ani životní spokojenosti.
V naší společnost obecně převládá přesvědčení, že potřebujeme být vůči sobě tvrdí a kritičtí, abychom byli úspěšní a morální lidé. Ukazujete se však, že přehnaná sebekritika je spíše překážkou našeho úspěchu a spokojenosti doma i v práci. Díky sebelaskavosti můžeme znovu nacházet vnitřní jistotu a stabilitu a rozvíjet tak naše sebevědomí zdravým a přirozeným způsobem.
MEZI HLAVNÍ VĚDECKY OVĚŘENÉ EFEKTY SEBELASKAVOSTI PATŘÍ (VĚDECKÉ ZDROJE UVÁDÍME NÍŽE):
ZVÝŠENÍ PSYCHICKÉ ODOLNOSTI A PRUŽNOSTI
ZLEPŠENÍ POCIŤOVANÉ KVALITY ŽIVOTA
ZVÝŠENÍ SEBEVĚDOMÍ A SNÍŽENÍ PŘEHNANÉ SEBEKRITIKY
ZVÝŠENÍ PRACOVNÍ ANGAŽOVANOSTI A MOTIVACE
ZLEPŠENÍ ZDRAVOTNÍCH NÁVYKŮ A SNÍŽENÍ OBEZITY
SNÍŽENÍ STRESU A PRACOVNÍHO VYHOŘENÍ
SNÍŽENÍ ÚZKOSTI A DEPRESIVNÍCH PŘÍZNAKŮ
ZVÝŠENÍ EMPATIE A SCHOPNOST POROZUMĚT DRUHÝM
Nejjednodušší cesta, jak se o sebelaskavosti všímavosti dozvědět více, je vyzkoušet si její meditaci. V tomto videu vás Marek Vich provede krátkou meditací, ve které máte možnost rozvíjet přátelský a laskavý postoj k sobě.
Rozvou sebelaskavosti a mindfulness (všímavost) jsou součástí prakticky všech našich online kurzů, které vás do těchto oblastí spolehlivě uvedou z pohodlí vašeho domova. Získáte veškeré základy pro to, abyste mohli rozvíjet všímavější a vědomější život, lépe zvládat stres a cítit více pohody, klidu a míru do každého dne. Některé z našich kurzů jsou zdarma.
Zveme vás do naší komunity lidí, kteří se aktivně věnují mindfulness a osobnímu rozvoji. Nabízíme vám podporu na vaší cestě rozvoje mindfulness a laskavosti. Ať už máte zájem lépe zvládat stres či emoce, podpořit své zdraví a nebo cítit v životě více klidu a svobody a nebo jen chcete být v kontaktu s lidi, kteří se zajímají o vědomý styl života – naše komunita vás v tom podpoří.
Chcete se naučit lépe zvládat stres a emoce ve vztazích a v komunikaci? Zveme Vás do osmitýdenního kurzu Relational Mindfulness Training (RMT).
Srdečně Vás zveme na druhý ročník Mindful Campu – letní všímavé oslavy v přírodě a jedinečného osobního setkání všech příznivců všímavého a vědomého stylu života. Tentokrát na Sklenářce. Pokud jsi členem Mindfulness Clubu, máš akci se slevou nebo zcela zdarma.
Chcete se stát lektorem mindfulness? Srdečně Vás zveme na roční lektorský výcvik pod vedením Marka Vicha a Jana Buriana.
Barnard, L. and Curry, J. (2011). Self-compassion: Conceptualizations, corre- lates and interventions. Review of General Psychology, 15(4):289–303.
Biber, D. and Ellis, R. (2019). The effect of self-compassion on the self-regulation of health behaviors: A systematic review. Journal of Health Psychology, 24(14):2060–2071.
Brenton-Peters, J., Consedine, N., Boggiss, A., Wallace-Boyd, K., Roy, R., and Serlachius, A. (2021). Self-compassion in weight management: A systematic review. Journal of Psychosomatic Research, 150.
Dodson, S. and Heng, Y. (2022). Self-compassion in organizations: A review and future research agenda. Journal of Organizational Behavior, 43(2):168–196.
Ferrari, M., Hunt, C., Harrysunker, A., Abbott, M., Beath, A., and Einstein, D. (2019). Self-compassion interventions and psychosocial outcomes: a meta-analysis of rcts. Mindfulness, 10(8):1455–1473.
Inwood, E. and Ferrari, M. (2018). Mechanisms of change in the relationship between self-compassion, emotion regulation, and mental health: A systematic review. Applied Psychology: Health and Well-Being, 10(2):215–235.
Lefebvre, J.-I., Montani, F., and Courcy, F. (2020). Self-compassion and resilience at work: A practice-oriented review. Advances in Developing Human Resources, 22(4):437 – 452.
Rahimi-Ardabili, H., Reynolds, R., Vartanian, L., McLeod, L., and Zwar, N. (2018). A systematic review of the efficacy of interventions that aim to increase self-compassion on nutrition habits, eating behaviours, body weight and body image. Mindfulness, 9(2):388–400.
Turk, F. and Waller, G. (2020). Is self-compassion relevant to the pathology and treatment of eating and body image concerns? a systematic review and meta-analysis. Clinical Psychology Review, 79.
Wakelin, K., Perman, G., and Simonds, L. (2022). Effectiveness of self-compassion- related interventions for reducing self-criticism: A systematic review and meta-analysis. Clinical Psychol- ogy and Psychotherapy, 29(1):1–25.
Winders, S.-J., Murphy, O., Looney, K., and O’Reilly, G. (2020). Self-compassion, trauma, and posttraumatic stress disorder: A systematic review. Clinical Psychology and Psychotherapy, 27(3):300–329.
Přihlašte se k odběru našich newsletterů a buďte mezi prvními, kteří se dozví o dalších akcích a novinkách.
Copyright © 2023 Mindfulness Club z.s.
events@mindfulnessclub.cz
IČ: 07637047
Varšavská 715/36
Praha 2 – Vinohrady
120 00