Ing. Marek Vich, Ph.D.

SENIOR LEKTOR MINDFULNESS & TERAPEUT
Spoluzakladatel Mindfulness Clubu

Jsem lektor, terapeut, výzkumník, dlouholetý praktikující všímavosti a velký nadšenec do všech funkčních systémů sebepoznání.

Pomáhám jednotlivcům i organizacím lépe zvládat výzvy současného světa. Tvořím podcasty a videa. Organizuji také kurzy a workshopy z oblastí mindfulness, sebelaskavosti a osobního efektivity. Jako terapeut provázím mé klienty cestou sebepoznání a rozvojem přijetí i laskavosti k sobě.

 Společně s Honzou Burianem jsem spoluvytvořil  Relational Mindfulness Training (RMT), který pomáhá lidem lépe zvládat stres a komunikaci s mezilidských vztazích. Program jsem vědecky ověřil  na katedře manažerské psychologie VŠE v Praze, kde jsem v roce 2017 úspěšně zakončil doktorát a do února 2022 jsem působil na plný úvazek na katedře managementu. V současné době jsem garantem oborů psychologie a manažerské psychologie na soukromé vysoké škole AMBIS a.s. v Praze.

Vedle Mindfulness Clubu, který od roku 2016 aktivně pomáhá budovat jsem spolu-tvůrcem organizace Evolucio Space. 

Ve své osobní meditační a sebepoznávací praxi mi je kromě západního sekulárního přístupu k mindfulness a terapii velkou inspirací mahajánový a vajrajánový Buddhismus, učením Toltéků a díla integrálních autorů jako např. Rudolfa Steinera, Kena Wilbera a dalších.

Velkým motorem a inspirací mého sebepoznání je pro mě také budování rodiny a vědomé spolu-žití s mojí ženou a synem 🙂

Makovy vedené meditace

videa od marka

Markovy online kurzy

aktuálně vypsané akce s markem

hlavní Firemní reference