Ing. Marek Vich, Ph.D.

SENIOR LEKTOR MINDFULNESS & TERAPEUT
Spolu-tvůrce & zakladatel Mindfulness Clubu

Mým posláním je pomáhat lidem nacházet sílu a klid v životě. Na mých workshopech a sezeních učím především vědomě pracovat s emocemi, rozvíjet Lásku k sobě a pečovat o vnitřní dítě a pěstovat všímavost i vnitřní Mír. 

 Společně s Honzou Burianem jsem spoluvytvořil  Relational Mindfulness Training (RMT), který pomáhá lidem lépe zvládat stres a komunikaci s mezilidských vztazích. Program jsem vědecky ověřil  na katedře manažerské psychologie VŠE v Praze, kde jsem v roce 2017 úspěšně zakončil doktorát a do února 2022 jsem působil na plný úvazek na katedře managementu. V současné době jsem garantem oborů psychologie a manažerské psychologie na soukromé vysoké škole AMBIS a.s. v Praze.

Ve své osobní meditační a sebepoznávací praxi mi je kromě západního sekulárního přístupu k mindfulness a terapii velkou inspirací mahajánový a vajrajánový Buddhismus, učením Toltéků a díla integrálních autorů jako např. Rudolfa Steinera, Kena Wilbera a dalších.

V posledních letech se také jako Dj věnuji Ecstatic Dance – tanečním akcím bez alkoholu a drog. Tanec vnímám jako velmi blahodárnou cestu, jak se uvolnit a hlouběji se propojit sáma/a se sebou. Mezi mé další zájmy patří příroda, četba, sebeobrana a tanec.

MaRkovy vedené meditace

články od marka

Online kurzy s Markem

vypsané akce s markem

camp

2024-07-25 | Mindful Camp: Letní oslava přítomnosti

Srdečně Vás zveme na druhý ročník Mindful Campu – letní všímavé oslavy v přírodě a jedinečného osobního setkání všech příznivců všímavého a vědomého stylu života. Tentokrát na Sklenářce. Pokud jsi členem Mindfulness Clubu, máš akci se slevou nebo zcela zdarma.

Markovy Firemní reference